Modüler Ofis Bölme 1

MODÜLER OFİS BÖLME SİSTEMLERİNİN AVANTAJLARI

Ofislerin tasarımı ve dizaynı için beton yerine rahatlıkla kullanılan modüler sistemler bir çok konuda avantaj sunmaktadır. Bu avantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

– Beton yerine kullanılacak modüler sistemler bina üzerindeki ağırlığı azaltacak ve binanın statik hesaba uygun kalarak depreme karşı olan dayanıklılığına zarar vermeyecektir.
– Ofis içinde bilgisayarlar, ısıtma ve soğutma cihazları, yazıcı, internet gibi ihtiyaçların çalışmasını sağlayan elektrik, bakır boru gibi önemli bağlantı elemanlarının estetik olarak, duvar kırmadan gizlenmesini sağlar. Ofisi kablo çöplüğü olmaktan kurtarır.
– Modüler bölme sistemleri, ahşap, metal, cam, plastik, plastik kaplanmış metal, ağaç deseni verilmiş alüminyum gibi malzemelerden üretildiği için ofisinizin hem estetik görünmesini sağlar hem de karo, fayans, yalıtım malzemeleri gibi bir çok malzeme ile kolayca kaplanarak istenilen bir ofis kolaylıkla dekore edilebilir.
– Beton ve tuğla duvarlara göre hem ekonomik açıdan daha ucuzdur hem de imalatı veya demontajı çok kısa süreler alır.
– Ofis olarak kullanılacak alanlarda köşelerde kalan, beton bölmelerle kullanıma uygun olmayan, beton bölmeler nedeniyle aydınlatılması ve ferah bir ortam kazandırılması zor olan ölü alanları dekoratif modüler cam bölmeler ile çok rahatça kullanılabilir bir ofis haline getirebilirsiniz.
– Beton bölme duvarlar çalışanlar ile aranıza bir set oluştururken, cam ve alüminyum bölmeler çalışanlarınız olan ilişkilerinizin iyileşmesini sağlar.
– Beton bölme duvarlar, sadece bir çeşitte imal edilirken, modüler ofis bölme sistemleri size dekoratif, estetik ve görsel olarak geniş bir ürün yelpazesi sunar.
– Beton duvarlar dekore edilirken bir çok zorluk çıkarırken modüler sistemler sizin istek ve ihtiyaçlarınıza göre, ofis alanınızın genişlik, büyüklük ve tasarımına göre çok kolay bir şekilde ofis bölümlendirmesi ve dekorasyon yapılabilmektedir.

Görüldüğü üzere modüler ofis bölme sistemleri, yapıldığı malzeme çeşidine, tasarım ve uygulama kolaylığına göre beton duvarlara göre çok fazla artılara sahip olduğu gibi ekonomik olmasıyla da çok tercih edilen ofis bölme sistemleri olmuştur.