Bölme Duvar Sistemleri 6

Bölme Sistemleri

Bölme sistemleri, ofislerde ve bürolarda, iş gruplarını bölüm bölüm ayırmayı ve düzeni sağlayan sistemlerdir. Bu sistemler sayesinde kullanıldığı ofis ve bürolarda birçok açıdan fayda sağlanmaktadır. Özellikle de çalışma alanının daha verimli ve daha estetik biçimde düzenlenmesi için bölme sistemlerine ihtiyaç vardır. Ofislerde toplam çalışma alanını verimli ve ergonomik şekilde kullanmak önemlidir. Bu sayede hem işyeri için gerekli ekipmanlar bir arada toplanabilir, hem de daha düzenli ve estetik bir görüntü elde edilmiş olur.

Günümüzde kullanılan bölme sistemleri (cam, ahşap, hareketli, seperatör), işyerinin estetik görünümü  açısından büyük önem taşımaktadır. Her geçen gün ofis dekorasyonunda estetiğe ve görselliğe verilen önem arttıkça, bölme sistemleri de bu doğrultuda gelişmekte ve yenilenmektedir. Gün geçtikçe daha estetik görünümlü ve daha dikkat çekici bölme duvar sistemlerinin üretilmesi, bunun en açık ispatıdır. Bölme duvar sistemlerinin en büyük avantajlarından birisi de farklı çalışma alanlarına rahatlıkla uyarlanabiliyor olmasıdır.  Çok büyük bir işyerini veya küçük bir ofisi de bölme sistemleriyle dizayn edebilirsiniz. İşyerinizin müşterileriniz tarafından beğenilmesini muhakkak siz de istersiniz. O zaman bölme sistemleri sizin için en iyi çözüm olacaktır.

Bölme duvar sistemleri, ses ve ısı yalıtımlı özellikleriyle de ön plana çıkmaktadır. Ofislerde özellikle toplantı odalarında ses yalıtımına büyük ihtiyaç olduğunu söyleyebiliriz. Gürültülü bir ortam çalışanlarınızın konsantrasyonunu etkileyebilir. Ayrıca işyerinde bulunan müşterileri de rahatsız edebilir. Çözüm olarak özellikle cam bölme uygulamaları, 42 dB’ye varan ses izolasyonu sayesinde ortamdaki sesin yalıtılmasına faydası olmaktadır. Bu şekilde daha sessiz bir çalışma ortamı oluşturmanız mümkün olacaktır. Özellikle banka ve sigorta şirketleri bu yüzden özellikle cam bölme sistemlerini tercih etmektedirler.